Aktualności


Dlaczego warto zainteresować się tematem naszych podajników ślimakowych?

Firma Pancerpol dostarcza podajniki już od wielu lat. Trudno znaleźć miasto w regionie, gdzie nie znalazłby się jakiś zadowolony klient. Przykładowe opinie naszych klientów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Warto porozmawiać z użytkownikami

Niezależnie od wiary zapewnienia producenta na swojej stronie internetowej, zawsze warto porozmawiać z rzeczywistymi użytkownikami. Jeśli chodzi o kotły z podajnikiem ślimakowym, opinie osób, które skorzystały są jednak dość jednoznacznie pozytywne.

Czy oferowane podajniki to solidny sprzęt?

Oczywiście. Nasi Klienci potwierdzają: budowa podajnika ślimakowego proponowanego przez naszą firmę i jest bardzo solidna i powinna idealnie pracować przez wiele lat. Doskonale wiemy bowiem, jak ważna jest satysfakcja klienta.

Jeśli to prosta konstrukcja, to może da się ją zrobić samemu?

Owszem, każdy kto dysponuje wystarczającym parkiem maszynowym oraz wiedzą jest w stanie samodzielnie zrobić podajnik ślimakowy w każdym mieście, lecz nie będzie on miał takiej jakości jak sprzęt oferowane przez nas.

Dlaczego wybrać akurat Pancerpol?

Jeśli chodzi o nasze podajniki ślimakowe, produkcja dla wszelkich miast, do których dostarczamy nasze podajniki, odbywa się z zachowaniem najwyższej staranności. Dzięki temu klienci, którzy wybrali nasze podajniki, mogą liczyć na ich bezproblemową pracę.

Podajniki ślimakowe – a co z serwisem?

Bez względu na to, czy jakiś problem pojawi się w części podajnika ślimakowego, jak i kompleksowy serwis jesteśmy w stanie zaoferować praktycznie błyskawicznie. Doskonale przecież wiemy, jakim problemem dla Klienta może być źle działający podajnik.

Czy możliwe jest samodzielne dokonanie naprawy?

Wszelkie części podajników ślimakowych oferujemy w naszym sklepie internetowym , jeżeli klient chce dokonać naprawy samemu – możemy dostarczyć mu wszelkie niezbędne części.

Czy warto naprawiać samemu?

Niezależnie od tego, gdzie zainstalowano podajniki ślimakowe, ich naprawa może zostać powierzona producentowi. On bowiem najlepiej zna swój produkt i jest w stanie dokonać najbardziej fachowej naprawy, nie wyklucza to jednak możliwości samodzielnej wymiany części, czy naprawy urządzenia.

Cisza i solidność – dlaczego napęd jest taki ważny?

Jeden z naszych klientów uważał napęd podajnika ślimakowego jako element, który niejako z założenia jest bardzo hałaśliwy. W naszych rozwiązaniach jednak napęd realizowany jest przez specjalny motoreduktor, który zapewnia wyjątkową kulturę pracy.

Silnik – serce naszego podajnika ślimakowego

Nasze urządzenia, które są instalowane, mają silnik podajnika ślimakowego firmy Nord, który zdecydowanie „sprawdza się w praniu” – nasi klienci chwalą go za cichą i bezawaryjną pracę oraz wysoką wytrzymałość.

Spirala, bez której podajnik nie miałby sensu

Nasze instalacje wykorzystują spirale podajników ślimakowych o specjalnej konstrukcji, która umożliwia skuteczne wygarnianie i transport materiału. Kluczem do sukcesu jest tutaj specjalny kształt końcówki spirali, a także wytrzymały materiał, z którego została wykonana.

Ślimak – wcale nie taki powolny

Nasze podajniki wykorzystują ślimak podajnika, który sprawnie transportuje węgiel z zasobnika do retorty. Nasze urządzenia są zabezpieczone przed uszkodzeniem z powodu zablokowania ślimaka za pomocą specjalnego klinu zabezpieczającego.

Jak tak naprawdę zbudowany jest podajnik ślimakowy?

Nasi klienci zobaczą podajnik ślimakowy – budowę na naszej stronie internetowej. Wiemy, że nie musimy się wstydzić naszej konstrukcji, dlatego chwalimy się nią na stronie. Zobaczcie więc Państwo sami, jak solidnie wygląda ta konstrukcja.

Skąd tak wysoka trwałość motoreduktora?

Specjalnie dla naszych klientów motoreduktor podajnika ślimakowego napełniany jest fabrycznie olejem syntetycznym, co zapewnia długą i bezproblemową pracę.

Jak to wszystko ustawić?

Doskonale wiemy, jak ważna jest możliwość precyzyjnego ustawienia podajnika ślimakowego. Dlatego właśnie skonstruowaliśmy nasz podajnik tak, że jego właściwe ustawienie nie powinno sprawić problemu praktycznie nikomu.

Skąd ta pewność co do jakości?

Pewność bierze się stąd, że doskonale znamy nasz produkt. Przecież ktoś chce zainstalować podajnik ślimakowy, producent musi być więc pewny, że sprzęt nie zawiedzie. Każdy bowiem świadomy przedsiębiorca woli oferować sprzęt najwyższej jakości.

Czy taki podajnik rzeczywiście mi się przyda?

Solidny podajnik ślimakowy jest w stanie znacząco poprawić komfort użytkowania pieca. Przecież zdecydowanie przyjemniej jest pozwolić podajnikowi samodzielnie podawać węgiel niż odwiedzać piec co kilka godzin i robić to samemu.

Podajnik ślimakowy ma zastosowanie w wielu różnych sprzętach.

Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców małych miast jest podajnik ślimakowy Pancerpol.Zapewni on niezrównaną wydajność, oszczędzając tym samym nasz czas. Zapytajcie zresztą sami naszych innych klientów.

Jaki podajnik wybrać, gdy zależy nam na jakości?

Pytacie, jaki podajnik wybrać? W praktyce zdecydowanie lepiej sprawdzi się podajnik ślimakowy. Pamiętajmy jednak, by zainwestować w opał trochę lepszej jakości – naprawdę warto.

Wybraliśmy ekogroszek – co dalej?

Bardzo popularny jest podajnik ślimakowy do ekogroszku. Nie da się ukryć, że to właśnie w przypadku ekogroszku podajniki ślimakowe są najczęściej stosowane. Każdy, kto poznał komfort z tym związany, raczej nie wróci do tradycyjnego podawania opału.

Jaki podajnik do ekogroszku?

Jak wspominaliśmy wcześniej, jeśli dysponujemy wysokiej jakości ekogroszkiem, to dylemat: piec na ekogroszek z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym – w zasadzie nie istnieje. Zdecydowanie warto rozważyć wykorzystanie podajnika ślimakowego.

Nie tylko ekogroszek – podajnik ślimakowy

Bardzo popularny podajnik ślimakowy do pelletu sprawia, że nawet kobieta bez problemu poradzi sobie z zapewnieniem ciepła w domu. Sam pellet bowiem jest stosunkowo lekki i wygodny w podawaniu, a wsparcie przez podajnik sprawia, że zapewnianie ciepła jest praktycznie bezobsługowe.

Coś dla miłośników pelletu.

Jak nietrudno zaobserwować, mimo iż ekogroszek wciąż jest na topie, to wielu klientów przekonuje się również do ogrzewania domu z wykorzystaniem pelletu. Podajnik ślimakowy pieca na pellet sprawia, że ogrzanie domu jest proste i stosunkowo tanie.

Czym jest podajnik ślimakowy?

Podajnik ślimakowy potrafi działać równie efektywnie, jak pozostałe typy podajników. Widać tutaj ogromną elastyczność konstrukcji podajników, które można zaadaptować do wielu różnorodnych konstrukcji pieców.

Czy żeliwo to dobry wybór?

Żeliwo powszechnie stosowane jest choćby w niektórych piecach oraz kaloryferach. Naturalnym więc wydaje się być zastosowanie go również w podajnikach. Tym samym podajnik ślimakowy z elementem żeliwnym może się świetnie sprawdzić.

Nie tylko węgiel – podajniki ślimakowe

Choć powszechnie kojarzony z podawaniem węgla, to spotyka się choćby podajniki ślimakowe miału czy pelletu. Różnice konstrukcyjne są tu w zasadzie niewielkie a zasada działania pozostaje generalnie ta sama. Dzięki temu taka sama pozostaje również efektywność podawania materiału.

Kocioł kotłowi nierówny – podajniki ślimakowe

Do budowy kotłów wykorzystywane są różne materiały, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednakże można chyba powiedzieć, że kotły żeliwne z podajnikiem ślimakowym są najczęściej wybierane przez użytkowników. Skoro tak, to również mieszkańcy innych miast mogą takie rozważyć.

Jak prawidłowo palić?

Wbrew pozorom umiejętność palenia w piecu nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Problem szczególnie złożony jest, jeśli musimy podawać materiał ręcznie. Najlepiej palić w piecu z podajnikiem ślimakowym, dzięki czemu mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Co gdy potrzebna jest solidna moc?

Podajniki ślimakowe sprawdzają się przy piecach o różnej mocy. Żadnym problemem nie są więc tak popularne piece CO z podajnikiem ślimakowym 25kW. Wystarczy odpowiednio dobrać podajnik, a z pewnością jego użytkownik będzie zadowolony.

O porządek trzeba dbać – podajniki ślimakowe

Bardzo ważne dla długiej i sprawnej pracy jest czyszczenie podajnika ślimakowego. Niezależnie od miejscowości, w której zainstalowany został podajnik, jego czyszczenie jest wyjątkowo proste. W zasadzie ogranicza się ono bowiem do oczyszczania z resztek węgla czy popiołu – pozostałe wskazówki co do czyszczenia zawarte są w instrukcji obsługi.

Działamy w poniższych miejscowościach:

 • Przasnysz
 • Maków Mazowiecki
 • Sandomierz
 • Ostrowiec Świętokrzyski
 • Brzesko
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Zielona Góra
 • Dąbrowa Górnicza
 • Bielsko- Biała
 • Radzionków
 • Będzin
 • Olkusz
 • Nowy Targ
 • Końskie
 • Trzebinia
 • Wadowice